Etap H/ 12–26.08.2023 Inverness – Bergen

Love the Puffins.

Tak, to zdjęcie w tle jest nasze. Puffiny, czyli maskonury widzieliśmy w wielu miejscach, na Spitsbergenie, na Islandii, czy w Norwegii. Jednak ‘najlepsze’, bo najbliżej nas, były właśnie na Szetlandach i w tym okresie na 99,9% tam będą. No dobrze, ale od początku.
Rejs zaczniemy w obłędnym Inverness, a cała trasa liczbą mil do pokonania podpowiada, że uda się zobaczyć i odwiedzić wiele miejsc. Wiatry i prądy wykorzystamy, żeby przeskoczyć jak najszybciej na Orkady, przepiękny i dziki archipelag, gdzie mało kto kieruje dzioby swoich jachtów. My będziemy mieć czas, aby je dokładnie spenetrować. Potem skok na Szetlandy, tam już byliśmy kilka razy, i chętnie znów je odwiedzamy, bo są równie dzikie i piękne, a do tego taaaaakie maskonury. Kanon ma pewną teorię skąd się wzięły… czy aby maskonur nie przypomina Wam… pingwino-tukana? Dawno, dawno temu, pingwiny, które jak wiemy mieszkają na południu kuli ziemskiej, zapragnęły udać się w cieplejsze kraje na urlop… tam spotkały tukany… po niedługim czasie okazało się, że owocem tych wczasów było potomstwo, a jak wiemy pingwiny wiążą się na całe życie, więc żeby nie było wstydu i problemów na Antarktydzie… pingwino-tukany udały się na Północ, daleką Północ. No, a teraz spójrz jeszcze raz na zdjęcie Maskonura (Puffina). Hmmm?
Wracając jednak do trasy rejsu, po zwiedzeniu Szetlandów, udamy się do Norwegii – rejs zakończymy w Bergen.
Zatem rejs przebogaty w widoki, ale też świetnie żeglarski – pływy i gwarancja 100 h do stażu pływowego.

Cena regularna: 4890 PLN
Cena dla wracających Załogantów Kanon Sailing: 4620 PLN

wolnych miejsc: 6

prowadzi: Maciej Kirmuć

W cenie:

  • czarter jachtu Bee Wet – śpimy tylko w kabinach,
  • poduszki i poszewki, prześcieradła i koce;
  • przygotowanie jachtu do rejsu,
  • opieka profesjonalnego kapitana,
  • ubezpieczenie w czasie zaokrętowania na jachcie NNW i od akcji ratowniczych z polisy jachtu Pantaenius,
  • gadżet Kanon Sailing Team.

Dodatkowe opłaty:

  • dojazd,
  • zalecane dodatkowe ubezpieczenie w czasie przebywania na lądzie,
  • „kasa jachtowa“ dotycząca wyżywienia na jachcie, opłat za porty, paliwa do jachtu, tj. około 20 GBP/osoba/dzień – rozliczana na koniec rejsu.