Początek mojej żeglarskiej przygody to mierzenie się z wodami Zalewu Zegrzyńskiego i Jezior Mazurskich kiedy miałem zaledwie dziesięć lat. Szkoliłem się w żeglarstwie regatowym w klasach Optymist i Cadet, zdobywając medale w regatach ogólnopolskich.

Do żeglarstwa wróciłem kilkanaście lat temu, po (zbyt) długiej przerwie. Zacząłem ponownie od rejsów mazurskich. Kolega z sekcji żeglarskiej z lat szkolnych zaproponował mi udział w rejsie morskim … jednak początkowo morze nie było łaskawe dla nowicjusza – w pierwszej dobie swojego pierwszego bałtyckiego rejsu, w październiku 2009 roku, zaliczyłem 20 godzin sztormu! Ale uparłem się i zostałem na morzu.

Przez kolejne lata uczestniczyłem w wielu rejsach, w większości będąc jednocześnie skipperem oraz organizatorem.

Pływałem po Oceanie Atlantyckim, Morzu Bałtyckim, Północnym i Śródziemnym. Odwiedzałem porty Wysp Kanaryjskich, Malty, Sycylii, Sardynii, Korsyki, Hiszpanii, Gibraltaru, Portugalii, Zatoki Biskajskiej, Anglii, Szkocji, Szetladów, Orkadów, Norwegii, Danii, Niemiec, Szwecji, Finlandii i… to tylko niektóre;-)

Jestem pogodnym facetem, lubię ludzi i dobrą zabawę. Jednak do zasad bezpieczeństwa na jachcie podchodzę bardzo poważnie. W zamian chętnie dzielę się swoimi żeglarskimi umiejętnościami i doświadczeniami.

Posiadane uprawnienia:

  • Kapitan Jachtowy
  • Kapitan Motorowodny
  • SRC
  • LRC
  • STWC
  • Ratownik Wodny

Maciej Kirmuć poprowadzi:
Etap Atlantyk B/ 15.04–13.05.2023 Sint Maarten – Azory
Etap C/ 18.06–01.07.2023 Cork – Belfast
Etap H/ 12–26.08.2023 Inverness – Bergen