Etap D1/ 2–10.04.2022 Morze norweskie, najpiękniejsze fiordy od Stavanger do Alesund.

…z górami w tle….

Mało kto wie, ale to właśnie na obszarze pomiędzy Stavanger a Trondheim, a nawet Alesund są najpiękniejsze fiordy. Wynika to głównie z tego, że to tam są najwyższe i największe góry w całej Skandynawii. Dlatego śmiało można napisać, że również najpiękniejsze a do tego monumentalne i zjawiskowe. Niech tylko wspomnę o Geirangerfjordzie, gdzie wodospady Siedem Sióstr, odrywając się od skał, spadają z wysokości setek metrów. Góry, wśród których będzie odbywać się żeglarska wędrówka, nierzadko przekraczają 2000 metrów wysokości, a szczyty pokryte są śniegiem.
Startując ze Stavanger możemy udać się do Lysefjordu, gdzie cumując w Jorpeland, możemy dostać się na półkę skalną Preikestolen. Żeglując dalej na Północ najprawdopodobniej, choć na krótko odwiedzimy Bergen z niezwykłą, drewnianą dzielnicą Bryggen. Bergen to także zapierający dech w piersiach widok ze wzgórza Floyen czy targ rybny, gdzie można skosztować mięsa z wieloryba.
Po drodze odwiedzimy niezwykłe archipelagi wysepek, choć te najbardziej ulubione zostawimy na podetap D2. Najprawdopodobniej uda się odwiedzić Hardbakke, a także wyspę Runde, gdzie można zazwyczaj podziwiać maskonury (puffiny). Właśnie na Runde znajduje się ich najbardziej na Południe wysunięte siedlisko.
Jeżeli czas pozwoli i determinacja Załogi, to na etapie D1 jest możliwość dopłynięcia przepięknym Nordfjordem w okolice lodowca Briksdaal i udanie się pod jęzor Jostedalsbreen. Natomiast zdecydowanie ważniejszym będzie wspominany już Geirangerfjord – uznawany za najpiękniejszy. Podetap D1 zakończymy w Alesund, gdzie koniecznie wdrapiemy się na wzgórze, z którego rozpościera się bajkowy widok na miast, wyspy i fiordy.
Bee Wet czeka na Was. Jacht jest szybki, suchy i świetnie wyposażony. Ma dodatkowe żagle, które sprawią ogromną radość żeglugi w każdych warunkach. Coroczne modernizacje sprawiają, że jest przygotowany na daleką, bezpieczną i komfortową żeglugę. Jacht jest ogrzewany, a Załoga i Kapitan śpią tylko w kabinach – messa pozostaje miejscem spotkań, zabaw i odpoczynku.
W razie niemożliwości zrealizowania rejsu ze względów covidowych wpłacone środki na rejs będą na życzenie Uczestnika zwracane, lub zamieniane na inne rejsy.

Cena: 1500 PLN

wolnych miejsc: 6

prowadzi: Maciej Kirmuć

W cenie:

  • czarter jachtu Bee Wet – śpimy tylko w kabinach,
  • poduszki, koce, poszewki (warto zabrać śpiwór),
  • przygotowanie jachtu do rejsu,
  • opieka profesjonalnego kapitana,
  • ubezpieczenie w czasie zaokrętowania na jachcie NNW i od akcji ratowniczych z polisy jachtu Pantaenius,
  • gadżet Kanon Sailing Team.

Dodatkowe opłaty:

  • dojazd,
  • zalecane dodatkowe ubezpieczenie w czasie przebywania na lądzie,
  • „kasa jachtowa“ dotycząca wyżywienia na jachcie, opłat za porty, paliwa do jachtu, tj. ok. 800 PLN.