…a fiordy to mi z ręki jadły…

Mało kto wie, ale to właśnie na obszarze pomiędzy Stavanger a Trondheim są najpiękniejsze fiordy. Wynika to głównie z tego, że to tam są najwyższe i największe góry w całej Skandynawii. Dlatego śmiało można napisać, że również najpiękniejsze a do tego monumentalne i zjawiskowe. Niech tylko wspomnę o Geirangerfjordzie, gdzie wodospady Siedem Sióstr, odrywając się od skał, spadają z wysokości setek metrów. Góry, wśród których będzie odbywać się żeglarska wędrówka, nierzadko przekraczają 2000 metrów wysokości, a szczyty pokryte są śniegiem.

Startując ze Stavanger możemy udać się do Lysefjordu, gdzie cumując w Jorpeland, możemy dostać się na półkę skalną Preikestolen. Możemy także, jeżeli warunki pogodowe w górach pozwolą, udać się na ‘orzeszek’ Kjerag – kamyk wciśnięty w skały na wysokości 1000m n.p.m. A dalej, żeglując na Północ, odwiedzić Bergen z niezwykłą, drewnianą dzielnicą Bryggen. Bergen to także zapierający dech w piersiach widok ze wzgórza Floyen czy targ rybny, gdzie można skosztować mięsa z wieloryba.

Po drodze odwiedzimy niezwykłe archipelagi wysepek, z tymi najpiękniejszymi: Grip, Haholmen, Ona. Dzięki zbieranemu przez lata doświadczeniu w norweskiej żegludze, mamy do pokazania wiele pięknych miejsc. Najprawdopodobniej uda się odwiedzić Hardbakke, a także wyspę Runde, gdzie można zazwyczaj podziwiać maskonury (puffiny). Właśnie na Runde znajduje się ich najbardziej na Południe wysunięte siedlisko.

Na tym etapie jest możliwość dopłynięcia przepięknym Nordfjordem w okolice lodowca Briksdaal i udanie się pod jęzor Jostedalsbreen. Natomiast zdecydowanie ważniejszym będzie wspominany już Geirangerfjord – uznawany za najpiękniejszy. Rejs zakończymy w Trondheim, które jest ogromną skarbnicą historii Norwegii z katedrą koronacyjną norweskich królów na czele.

Bee Wet czeka na Was. Jacht jest szybki, suchy i świetnie wyposażony. Ma dodatkowe żagle, które sprawią ogromną radość żeglugi w każdych warunkach. Coroczne modernizacje sprawiają, że jest przygotowany na daleką, bezpieczną i komfortową żeglugę. Jacht jest ogrzewany, a Załoga i Kapitan śpią tylko w kabinach – messa pozostaje miejscem spotkań, zabaw i odpoczynku.

W razie niemożliwości zrealizowania rejsu ze względów covidowych wpłacone środki na rejs będą na życzenie Uczestnika zwracane, lub zamieniane na inne rejsy.

Cena: 2400 PLN

wolnych miejsc: 6

prowadzi: Maciej Kirmuć

W cenie:

  • czarter jachtu Bee Wet – śpimy tylko w kabinach,
  • poduszki, koce, poszewki (warto zabrać śpiwór),
  • przygotowanie jachtu do rejsu,
  • opieka profesjonalnego kapitana,
  • ubezpieczenie w czasie zaokrętowania na jachcie NNW i od akcji ratowniczych z polisy jachtu Pantaenius,
  • gadżet Kanon Sailing Team.

Dodatkowe opłaty:

  • dojazd,
  • zalecane dodatkowe ubezpieczenie w czasie przebywania na lądzie,
  • „kasa jachtowa“ dotycząca wyżywienia na jachcie, opłat za porty, paliwa do jachtu, tj. ok. 1400 PLN.