Etap X/ 13.11–17.12.2022 Gran Canaria–St. Lucia

Regaty ARC przez Atlantyk.

Plan jest bardzo prosty: zapisujemy się do startu w regatach ARC przez Atlantyk. Rejs zaczniemy kilka dni przed regatami, aby poświęcić je na treningi oraz zgranie Załogi. Treningi będą zarówno żeglarskie na wodzie, jak i związane z obsługą sprzętów jachtowych. Dodatkowo, w ramach ARC, organizatorzy szykują wiele niespodzianek, od integracyjnych, aż po czysto żeglarskie: pokazy z helikopterem (ratowanie i pobieranie ludzi z jachtu) czy odpalanie tratwy ratunkowej. Kilka dni przed startem w kilkutygodniowy rejs dokonamy także niezbędnego zaprowiantowania jachtu.

Regaty ARC w założeniu są amatorskimi, ale biorące w nich udział Załogi robią to często bardzo na serio, dobrze przygotowując się do rywalizacji. My też szykujemy jacht, aby jak najlepiej wypaść pod względem technicznym. Regaty, w których rokroczne bierze udział ponad 200 jachtów, poprzedzone są też ciekawymi atrakcjami dla uczestników. A potem już tylko 3-4 tygodnie bez widzenia lądu, zdani tylko na siebie, przeskoczymy Atlantyk, by regaty zakończyć na Karaibach w St. Lucia.

W cenie rejsu uwzględnione jest dość wysokie wpisowe do regat.

Bee Wet czeka na Was. Jacht jest szybki, suchy i świetnie wyposażony. Ma dodatkowe żagle, które sprawią ogromną radość żeglugi w każdych warunkach. Podaczas skoku przez Atlantyk spodziewany na całej trasie passaty powinny regularnie wiać z NE i E wzdłuż całej trasy. Coroczne modernizacje sprawiają, że jest przygotowany na daleką, bezpieczną i komfortową żeglugę. Jacht jest ogrzewany, a Załoga i Kapitan śpią tylko w kabinach – messa pozostaje miejscem spotkań, zabaw i odpoczynku. W przypadku regat, ze względu na zwiększenie komfortu, pożeglujemy w składzie 8 osób.

W razie niemożliwości zrealizowania rejsu ze względów covidowych wpłacone środki na rejs będą na życzenie Uczestnika zwracane, lub zamieniane na inne rejsy.

Cena: 8900 PLN

wolnych miejsc: 1

prowadzi: Maciej Hejna

W cenie:

  • wpisowe do regat ARC,
  • czarter jachtu Bee Wet – śpimy tylko w kabinach,
  • poduszki, koce, poszewki (warto zabrać śpiwór),
  • przygotowanie jachtu do rejsu,
  • opieka profesjonalnego kapitana,
  • ubezpieczenie w czasie zaokrętowania na jachcie NNW i od akcji ratowniczych z polisy jachtu Pantaenius,
  • gadżet Kanon Sailing Team.

Dodatkowe opłaty:

  • dojazd,
  • zalecane dodatkowe ubezpieczenie w czasie przebywania na lądzie,
  • „kasa jachtowa“ dotycząca wyżywienia na jachcie, opłat za porty, paliwa do jachtu, tj. ok. 1500 PLN.