Tu królują Lofoty, lodowiec Svartissen i białe noce.

Ruszamy z królewskiego Trondheim, to w tamtejszej katedrze koronowano władców Norwegii. Będziemy płynąć na Północ, z każdą przebytą milą ‘zyskując dnia’. Nieprawdopodobnego przeżycia dnia polarnego doświadczymy w niezwykłej scenerii Lofotów, archipelagu specyficznych i pięknych wysp. Tam można zachwycać się cumując co kilka mil, ot choćby w Å – miejscu, w którym kończy się droga na Lofotach, a sama nazwa tej rybackiej wioski stanowi ostatnią literę norweskiego alfabetu. Malownicze Lofoty to także Sorvagen, Kabelvag, Balstad, Honningsvear, Trollfiord czy Nusfjord. Odwiedzamy te miejsca od lat i mamy tam sprawdzone i niezwykłe atrakcje… choćby sauna w górach. Zawsze powtarzamy, że żeglarstwo to zbieranie anegdot, a z tymi miejscami na Lofotach mamy ich całe masy. Płyń z nami i zacznij zbierać swoje anegdoty.

Na tej trasie, podobnie jak na każdym innym etapie w Norwegii, zanim dopłyniemy na Lofoty, dotrzemy do lodowca – w okolicach Bodo znajduje się Svartissen z dość łatwym podejściem. Etap ten to także inne niezwykłości, jak Torghatten – skała-wyspa z dziurą, związana z legendami o norweskich Trollach, czy też sam fakt uroczystego przekroczenia Koła Podbiegunowego.

Bee Wet czeka na Was. Jacht jest szybki, suchy i świetnie wyposażony. Ma dodatkowe żagle, które sprawią ogromną radość żeglugi w każdych warunkach. Coroczne modernizacje sprawiają, że jest przygotowany na daleką, bezpieczną i komfortową żeglugę. Jacht jest ogrzewany, a Załoga i Kapitan śpią tylko w kabinach – messa pozostaje miejscem spotkań, zabaw i odpoczynku.

W razie niemożliwości zrealizowania rejsu ze względów covidowych wpłacone środki na rejs będą na życzenie Uczestnika zwracane, lub zamieniane na inne rejsy.

Cena: 2800 PLN.

wolnych miejsc: 1

prowadzi: Michał Kanonowicz

W cenie:

  • czarter jachtu Bee Wet – śpimy tylko w kabinach,
  • poduszki, koce, poszewki (warto zabrać śpiwór),
  • przygotowanie jachtu do rejsu,
  • opieka profesjonalnego kapitana,
  • ubezpieczenie w czasie zaokrętowania na jachcie NNW i od akcji ratowniczych z polisy jachtu Pantaenius,
  • gadżet Kanon Sailing Team.

Dodatkowe opłaty:

  • dojazd,
  • zalecane dodatkowe ubezpieczenie w czasie przebywania na lądzie,
  • „kasa jachtowa“ dotycząca wyżywienia na jachcie, opłat za porty, paliwa do jachtu, tj. ok. 1400 PLN.